Rok 1974, Austria- sprzedano pierwszy but marki Dalbello. Powstała w tym samym roku firma od początków istnienia cechowała się odważną stylistyką oraz innowacyjnymi rozwiązaniami.

Założyciele – Alessandro i Giovanna Dal Bello zdobywali doświadczenie w produkcji butów w Szwajcarii, jednak czując niedosyt wynikający z niedostatecznej realizacji swoich pomysłów postanowili samodzielnie zacząć produkować buty dla narciarzy. Pomysł wyewoluował do tego stopnia, że włoski producent w roku 2011 wyprodukował 10 – milionową parę butów. Dynamiczny rozwoj firmy poprowadził do tego, że Dalbello obecne jest w 50 krajach – zrzeszając z roku na rok coraz większą liczbę fanow marki.

Dalbello podobnie jak marka Volkl słynie z wdrażania innowacyjnych rozwiązań, co pokazała wprowadzając w 1997 roku linię butow carvingowych. Postępowy charakter firmy dobrze obrazują liczne patenty oraz technologie autorskie, zastrzeżone przez włoską markę. Oryginalność, włoski design oraz wygoda- powyższe cechy opisują najbardziej zaawansowane buty narciarskie na rynku.