SKIHIKE

Opis technologii:

Bardzo zwarty i mocny, niezawodnie działający mechanizm, zwiększający zakres ruchu cholewki i ułatwiający krótkie podejścia do miejsca rozpoczęcia zjazdu.


MY FIT

Opis technologii:

System pełnego dopasowania buta narciarskiego – skorupy i linera – który zapewnia maksymalny komfort użytkownika
i jednocześnie niezwykle precyzyjną kontrolę jazdy. Możliwość dopasowania każdego elementu buta do stopy narciarza
usatysfakcjonuje najbardziej wymagających użytkowników.


KINETIC RESPONCE TONGUE

Opis technologii:

Poliamidowy język zwiększający czułość i precyzję manewrowania.


FIT FOR WOMEN

Opis technologii:

Buty zaprojektowane dla kobiet przez kobiety. Najlepszy włoski design gwarantuje produkt najwyższej jakości.


X-SOCKS®

Opis technologii:

Idealnie dopasowane buty największy komfort dają razem z dopasowanymi skarpetami. Pod tym względem odzież X-BIONIC nie ma sobie równych.


DYNALINK

Opis technologii:

Środkowa klamra ustawiona pod kątem, który umożliwia optymalną stabilizację pięty.


GRIP WALK

Opis technologii:

Komfort chodzenie i lepszcza przyczepność dzięki nowatorskiej podeszwie buta narciarskiego.


DRIVE AND CONTROL

Opis technologii:

Teraźniejsze nowoczesne narciarstwo wymaga nowoczesnej konstrukcji butów. Odpowiadająca za sterowanie strefa pięty jest bardziej dopasowana do stopy, co zapewnia lepsze wyczucie sztywności buta, pewne trzymanie stopy i precyzyjną transmisję impulsów na nartę. W przedniej części buta, dla większego komfortu i większej ochrony przed zimnem zostawiono więcej przestrzeni wokół palców. Do konstrukcji buta wewnętrznego w tych modelach wykorzystano laminaty z materiałów najwyższej jakości. Czubek buta został wstępnie uformowany z pianki EVA, dzięki czemu od początku użytkowa- nia zapewnia niesamowitą wygodę i komfort termiczny.


CONTOUR 4

Opis technologii:

Punktowe zwiększenie objętości buta (w skorupie i bucie wewnętrznym) w czterech newralgicznych miejscach, w których najczęściej jest urażana stopa: kostki, pięta, nasada palców, wewnętrzna strona podbicia (kość łódeczkowa).


CENTER BALANCE STANCE

Opis technologii:

DRS WC jest zaprojektowany zgodnie z najnowszą koncepcją wyścigów (GS, SG, DH) dla nart o średnicy skrętu 30 i 35 metrów. DRS jest bardzo skrętny, stabilny, szybki i precyzyjny.

Położenie stopy, kąt ustawienia cholewki, pozwala narciarzowi zachować prawidłową sylwetkę w czasie jazdy na nartach. Umożliwia to płynne, progresywne wykorzystanie flexu buta, a dzięki temu bardziej dynamiczną jazdę.


CABRIO DESIGN

Opis technologii:

Cały but zewnętrzny składa się z trzech części: Niskiej skorupy, cholewki i sztywnego zewnętrznego języka. Skorupa została wykonana ze sztywnego tworzywa, którego celem jest optymalne przenoszenie sił sterujących nartą. Wzmocniona cholewka, zapewnia precyzyjne sterowanie. Zewnętrzny, sztywny język pozwala progresywnie zwiększać sztywność buta  w zależności od wychylenia cholewki. Dodatkowo, tłumi wszystkie drgania powstające w czasie jazdy i zabezpiecza przed nieprzyjemnymi urazami goleni. Takie rozwiązanie gwarantuje dużą wygodę w użytkowaniu (zakładanie i zdejmowanie butów) bez zmniejszenia precyzji w szybkim przekazywaniu impulsów sterujących nartą, bezpośrednio na jej krawędź. Dzięki Cabrio w pełni można wykorzystać możliwości współczesnych nart o rockerowych  profilach i geometrii.


BIO-STRIDE TONGUE

Opis technologii:

Trójsegmentowy język skorupy modelu T.I. zachowuje sztywność niezbędną do zjazdu. Po przejściu na tryb „podchodzenie” poszczególne segmenty mają możliwość poruszania się względem siebie, ułatwiając chodzenie.


3D POWER FRAME

Opis technologii:

Technologia potrójnego wtrysku umożliwia uzyskanie różnej gęstości tworzywa i sztywności skorupy w zależności od funkcji jaką pełni dana jej strefa. Miękka góra ułatwia łatwe i szybkie zakładanie i zdejmowanie butów. Środek o średniej twardości, bardzo dokładnie obejmuje stopę. Twarda i sztywna podeszwa precyzyjnie i szybko przekazuje impulsy skrętne.


TRUFIT

Opis technologii:

Buty wewnętrzne TRUFIT

Punktem odniesienia przy tworzeniu tej technologii było połączenie komfortu z precyzją przekazu sił sterujących. Proporcje między tymi dwoma warunkami zróżnicowano, w zależności od stopnia zaawansowania technicznego narciarza. Dla zaawansowanych narciarzy amatorów – Trufit Comp, dla średniozaawansowanych – Trufit Performer i dla początkujących – Trufit Sport. Wszystkie buty Trufit posiadają skuteczną izolację termiczną, elastyczną, dopasowującą się do palców, przednią strefę. Pianka Ulteva, z której zbudowane są te buty automatycznie dopasowuje się do kształtu stopy podczas użytkowania. Dodatkowo, po wygrzaniu, linery Trufit można spersonalizować według potrzeb w strefie pięty i kostki.


CENTER BALANCED ROCKER STANCE

Opis technologii:

Nowa geometria ustawienia stopy w bucie – o 15% bardziej spionizowana cholewka, niżej osadzona pięta, bardziej centralne położenie stopy. Takie ustawienie powoduje bardziej neutralną sylwetkę narciarza ułatwiając utrzymanie środka ciężkości ciała idealnie nad środkiem narty. Dostosowuje to buta do jazdy na nartach z nowym profilem – Rocker, gdzie np. zbytnie pochylenie ciała do przodu odciąża nam tyły, powodując utratę kontroli. Dzięki Rocker Stance zyskujemy większą kontrolę nad nartami, przy mniejszym wysiłku, korzystając z rockerowych właściwości nart.


TOE-HEEL PROTECTOR

Opis technologii:

Demontowalny czubek i piętka podeszwy. Wykonane z niezwykle twardego tworzywa odpornego na uszkodzenie przez szczęki wiązania lub w czasie chodzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie obniżono wagę całego buta.


PANTERRA VVF

Opis technologii:

Variable Volume System umożliwiający regulację objętości buta za pomocą dodatkowej, 4 klamry, która nie musi być rozpinana podczas zakładania i zdejmowania buta.


KONSTRUKCJA CLASSIC

Opis technologii:

Klasyczny, czteroklamrowy but zewnętrzny składający się z dwóch części: skorupy i cholewki. Sztywna skorupa obejmuje stopę, dopasowując się do jej objętości, jest odpowiedzialna za precyzję i szybkość w przekazie impulsów sterujących. Cholewka mocno obejmuje stopę powyżej kostki, efektywnie wykorzystując siłę sterującą, zwiększa kontrolę nad nartami w czasie jazdy. Classic jest bardziej tradycyjną konstrukcją o dużym marginesie mocy, preferowaną przez narciarzy zorientowanych na jazdę na trasie.


INSTANT FIT

Opis technologii:

Buty wewnętrzne INSTANT FIT

Wstępnie uformowane, gotowe do jazdy od razu po rozpakowaniu, z możliwością termicznego dopasowania. Strefa formująca (od 40 do 80% buta) wykonana jest z nowego tworzywa – specjalnej pianki odpowiedzialnej za dopasowanie do stopy. Termoformowalna pianka jest lżejsza od zwykłej i zapewnia większe od niej ciepło. Ten materiał szybciej podlega obróbce termicznej, dzięki czemu skrócono czas wygrzewania do 4 minut. Występuje w 3 wersjach, w zależności od poziomu zaawansowania: Instant Fit Comp, Performer i Sport.


TECHNOLOGIA BI-INJECTION

Opis technologii:

Podwójny wtrysk daje możliwość uzyskania różnej sztywności skorupy, w różnych jej strefach. Gwarantuje to precyzję przekazu sił sterujących oraz komfort w ich obsłudze (zakładanie/zdejmowanie).


WKŁADKA X-MODULE

Opis technologii:

Specjalna wkładka, której usunięcie umożliwia dopasowanie cholewki do większej objętości łydki.


I.D. THERMO

Opis technologii:

Buty wewnętrzne  I.D. THERMO

Dalbello, we współpracy z kanadyjską firmą INTUITION , opracowało w pełni termoformowalne buty wewnętrzne o nazwie ID, które dzięki najwyższej jakości materiałom, gwarantują idealne dopasowanie do stopy, komfort termiczny, wodoodporność i najniższą możliwą wagę. Tworzywem, które jest bezpośrednio odpowiedzialne za dopasowanie buta do stopy jest Ultralon, występujący w postaci pianki o różnych gęstościach, zapewniający zróżnicowany poziom personalizacji.


dbHylite

Opis technologii:

POLIMER DB
Nowe, niezwykłe tworzywo – dbHylite. Jego najważniejszymi właściwościami jest niezwykła zdolność do tłumienia drgań i pochłaniania energii uderzeń. Skorupa buta wykonana z dbHylite gwarantuje zwiększony komfort, błyskawiczny, precyzyjny przekaz sił sterujących.


SKI-WALK

Opis technologii:

System umożliwiający przestawienie butów z trybu ski (jazda), na walk (chodzenie).